برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2018

قرن 18 با  شروع کار حمل و نقل دریایی آغاز شد، پس از آن با شناخت بیشتر اتومبیل و کامیون ، حمل و نقل جاده ای (زمینی) رونق یافت ، که امکان ارسال  درب به درب کالا و خدمات بوجود آمد.

در آینده نزدیک مستلزم استفاده از حمل و نقل سریع و با کیفیت، در سایه حمل و نقل بین المللی هوایی فراهم آمد.
امروزه در زمانی معادل حداکثر 72 ساعت در سطح بین المللی ، صنعت هوایی بار در بخش اقتصادی رشد چشمگیری داشته است .
همچنین انبوه تولیدات با ارزش بسیار بالا و نیاز آنها به انتقال سریع در سطح بین المللی شده است ، تولید کنندگان محصولات نیاز به جابجایی سریع مرسولات برای بهره گیری از مزایای رقابتی حمل و نقل هوایی بار در زمینه تامین نیازهای امروزی بشر ناگزیر به استفاده از حمل و نقل بین المللی هوایی با دسترسی آسان و سریع به فرودگاه های بین المللی هستند.
از طرفي حمل و نقل هوايي، در رقابت جهانی بين شركت ها، جذب سرمايه گذاري  دارد.

 Singapore Airlines (1
خط هوایی سنگاپور جزو یکی از برترین ایرلاین ها و صدر نشین خط های هوایی است ، کشور سنگاپور در دهه 60 میلادی استقلال یافته است ، و مساحتی حدودا 750 کیلومتر مربع دارد و جمعیت کشور سنگاپور نیز حدودا 6 میلون نفر است .
کشوریکه دورتا دور آنرا دریا و از منابع کمی برخوردار است ، اما تنها با صنعت توریسم قدرتمندی که دارد توانسته کشوری ثروتمند تبدیل شود ، سنگاپور یکی از کشورهای بزرگ توریستم پذیر است که سالانه حدودا 15 میلیون توریسم از این کشور دیدین میکنند .
اولین فکرهای شرکت هواپیمایی سنگاپور در دهه 40 میلادی  که دوران استعمار انگلستان بود شکل گرفت هنگامی که سنگاپور بخشی از کشور مالزی بود ، خط هوایی سنگاپور ، مالزی با کمک خط هوایی انگلیس  شکل گرفت (یک خط هوایی مشترک به نام Malaysia_Singapore Airlines )    به مسافرها سرویس میداد.
مالزی کشوری بود که تمرکز بر روی پروازهای داخلی داشت و سنگاپور کشورکوچک بود که نیاز به پیشرفت روزافزون و پرواز های بین المللی داشت ، بدین منظور این دو خط از هم جدا شدند و خط هوایی سنگاپور به صورت مستقل تشکیل شد .در ابتدا پروازهای داخل منطقه آسیا انجام میگرفت سپس پروازهای دورتر انجام گرفت و خط هوایی سنگاپور پیشرفت فوق العاده ای با رونق اقتصادی همراه داشت و به اوج رسید تا جاییکه به عنوان نخستین خط هوایی از دو غول صنعت هوایی جهان بوئینگ 787 و ایرباس انتخاب شد و سالیانه تعداد بیشماری مسافر را جابجا میکند .

 Qatar Airways   (2
 آغاز خط هوایی قطر در دهه 90 میلادی شکل گرفت و یکی از تازه ترین خطوط هوایی است ، قطر کشوری کوچک با جمعیت بیش از 2 میلیون نفر است ،کشوری گرم و بیابانی  اما دارای منابع نفت و گاز بسیار زیادی میباشد و یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است ، همچنین قطر بدلیل موقعیت جغرافیایی بسیار خوب ، یکی از بزرگترین خطوط هوایی جهان شناخته شده است .
و سالیانه نیز بیش از 30 میلیون نفر را جابجا میکند.

  ANA All Nippon Airways(3
کشور ژاپن پس از جنگ جهانی دوم که به کلی ویران شده بود ، روند پیشرفت خود رادر پیش گرفت ، که حتی موفقتر هم شد
ژاپن کشوری کوهستانی  و جزیره ای است که دسترسی به تمام مناطق آن آسان نیست ، که حمل هوایی بهترین راه  حمل و نقل است ، ANA اولین شرکت حمل و نقل هوایی در سال 1952شکل گرفت ، به مرور زمان این شرکت با شرکت Far East Airlines  ادغام شدند وشرکت جدیدی به نام All Nippon Airways  شکل گرفت .
همچنین تا دهه 80 میلادی تمرکز  ANA  برروی پروازهای داخلی بود ، اما بعد از آن و با پیدایش هواپیماهای جدید این شرکت پروازهای بین المللی خود را گسترش داد با این حال پرواز های بین المللی این شرکت بیشتر به چین ، استرالیا ، آمریکای شمالی ، آلمان و فرانسه است .

 Emirates (4
دبی در سالهای اخیر یکی از بزرگترین کشور توریست پذیر در آسیا است و مرکز شرکت های بین المللی در خاورمیانه است ، خط هوایی امارات به صورت کامل به دبی تعلق دارد ، بزرگان دبی همیشه به دنبال بهترین خط هوایی هستند که این خط هوایی  هم اکنون بیش از 250 هواپیما دارد که بالا تر از رقبا قرار دارد و همچنین دبی  بزرگترین خریدار هواپیماهای پهن پیکر نیز بوده است ، همچنین دبی در حال آماده سازی برگزاری مراسم 2020 میباشد که توسعه خط هوایی و دریایی رادر بر دارد .

 EVA Air(5   
تایوان یک جزیره 22 میلیون نفری واقع در دریای چین است که اقتصادی بسیار قوی با همسایگان خود دارد، که همین امر باعث شده خط هوایی EVA Air  پیشرفت زیادی داشته باشد در اوایل دهه 90 و شروع فعالیت خط هوایی تایوان توانست رکورد دار بیشترین جابجایی مسافر را داشته باشد، این شرکت با خرید 26 هواپیما از آمریکا کار خود را آغاز کرد و با ادغام و خرید سهام Taiwan Airways  ، خط هوایی  UNI Air  را راه انداخت که بیشتر به پروازهای داخلی میپردازد و همچنین پروازهای بین المللی بیشتر شده است که از فرودگاههای دیگر نظیر تایلند ،هنگ کنگ استفاده میکند.

 Cathay Pacific Airways(6
خط هوایی هنگ کنگ با جمعیت بیش از 7 میلیون نفر ، یکی ازبزرگترین کشورهای جذب توریست است که درسال 2017 چیزی حدود 55 میلیون توریست به خود جذب کرده است که این خود باعث پرتردد شدن خط هوایی این منطقه میشود .
این خط هوایی با سابقه بیشتر از 70 سال ، کاتای پاسیفیک  همگام با رشد منطقه رشد کرد و همراه با بهترین کیفیت خدمات نیز یکی از بهترین خط های هوایی شناخته میشود ،  بحران 11 سپتامبر تاثیر بسیار بدی بروی خطوط هوایی گذاشت  ولی در اقداماتی نظیر خرید ناوگان و سرمایه گذاری های میلیاردی توانست خود رابه یکی از جدیدترین ناوگان هوایی تبدیل کند .

 Lufthansa(7
خط هوایی لوفتانزا در کشور آلمان با سابقه بیش از 60 سال از نظر قدمت جزو با سابقه ترین خطوط هوایی است که عملکرد خوب آن در بین خطوط هوایی آسیایی قدرتمند و دارای نام ، قرار گرفته است و از نظر ابعاد ناوگان از آنها بزرگتر است .
لوفتانزا بعد از یک دوره زیان مالی و اعتصاب های پرسنل اش و همچنین افزایش بهای سوخت ، یکبار دیگر توانست روند سود آوری در پی گیرد ، و همچنین موفق به کسب گواهینامه 5 ستاره شد .

 Hainan Airlines(8
خط هوایی هاینان چین یکی از خطوط هوایی جوان است که در دهه 80 میلادی تاسیس شده است ، مرکز این شرکت شهر هایکو مرکز استان هاینان چین است ، به دلیل وسعت بالای کشور چین با جمعیت 1.5 میلیارد  نفر ، پروازهای داخلی خودشان به تنهایی یک تجارت بزرگ است و درآمد بسیاری دارد ،و همچنین عملیات گسترده بین المللی که تااروپای غربی و آمریکا هم شامل میشود دارد که به خودی خود درامد سالانه ای بسیار دربر دارد.

 Garuda Indonesia(9
خط هوایی اندونزی نیز موفقیت خود را مدیون صنعت گردشگری اندونزی است در سال گذشته حدودا 14 میلیون گردشگر خارجی جذب شده اند ، و این مزیت بسیار بزرگی برای خط هوایی شان است ، ای خط با ارائه سرویس های مناسب توانسته جایگاه خود را حفظ کند ، تعداد زیادی از توریست های اندونزی از کشورهای اطرافش همچون مالزی ، ژاپن و استرالیا و چین هستند و همچنین پروازهای منظمی از امریکای شمالی و اروپای غربی هم دارد .
اما به دلیل تردد زیاد جزیره بالی از فرودگاه این جزیره هم بهره میگیرد، فعالیت این شرکت به بیش از 70 سال قبل بازمیگردد.

 Thai Airways(10
خط هوایی تایلند در رتبه دهم قرار دارد  به دلیل یکی از مقاصد گردشگری جهان ، خط هوایی از کشور رو به رشد است ، با شناخت مشتریان و ایجاد تعادل در سرویس ها توانسته یکی از خطوط بزرگ پروازهای مستقیم جهان به مقصد تایلند را از آن خود کند ، با بیش از 60 سال سابقه بیشتر از نیمی از سهام  خط هوایی تایلند متعلق به کشور تایلند است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا